چاپ        ارسال به دوست

بمنظور ارتقای دانش کارکنان مدیریت آمار و فناوری

برگزاری اولین دوره CCNA در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

مهندس علی پیمان پور مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه از برگزاری ۲ دوره آموزشی با عنوان مهندسی شبکه سیسکو (CCNA) جهت کارشناسان این حوزه خبر داد.

وی گفت: دوره اول از این مجموعه که در حال برگزاری است، توسط مهندس علی ابوالحلاج کارشناس ارشد شبکه‌های کامپیوتری ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: CCNA Routing & Switching برای متخصصین شبکه، مدیران شبکه و مهندسین پشتیبان با تجربه ی کاری 1 تا 3 سال است.

مهندس ابوالحلاج مدرس دوره CCNA مدت برگزاری دوره را در دو بخش 40 ساعته اعلام کرد و افزود: به منظور افزایش آگاهی کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه علاوه بر مطالب روتین دوره، آموزش‌هایی در خصوص ساختار شبکه گسترده دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز به مطظالب اضافه خواهد شد و کارشناسان این حوزه به صورت عملی با ساختار شبکه آشنا خواهند شد.

وی یادآور شد: این دوره به مدیران تازه کار شبکه، پیشتیبانان شبکه و تکنسین ها، دانش و مهارت نصب، تنظیم، عملکرد و عیب یابی شبکه های سازمان های کوچک را می دهد.

وی توضیح اصول پایه ی شبکه و ساخت LAN ساده، ایجاد برقراری ارتباط اینترنتی، مدیریت دستگاه شبکه،   توسعه ی شبکه ی کوچک یا متوسط با اتصال به WAN، توضیح اولیه ی 6IPV، راه اندازی یک LAN متوسط با چند سوئیچ، پشتیبانی VLAN ها، ترانک زدن و Spanning Tree و عیب یابی ارتباطات IP را از اهداف اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد.

وی تنظیم و عیب یابی EIGRP در محیط IPV4 و 6IPV، تنظیم و عیب یابی OSPF در محیط IPV4 و 6IPV ، تشخیص مشخصه ها، عملکرد و قطعات یک WAN، درک عیب یابی مسائل مشترک مربوط به شبکه و تنظیم EIGRP و OSPF چند سطحی در هر دو IPV4 و 6IPV و درک فن آوری های شبکه گسترده از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی تخصصی است.

مهندس ابوالحلاج برقراری ارتباط اینترنتی، مدیریت و برقراری امنیت شبکه برای دستگاه ها، ساخت شبکه ای با اندازه متوسط، پیاده سازی ارتباط WAN، پیاده سازی ارتباط ابتدایی IPV6، پیاده سازی راهکار بر اساس EIGRP، پیاده سازی شبکه ی چند سطحی بر اساس OSPF و شبکه های سطوح گسترده از مشخصات دوره CCNA Routing & Switching ذکر کرد.

 

 

 


٠٨:١٨ - سه شنبه ٤ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٣٧٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٢٥


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/03/05 13:9
1
3
آقا ما رو هم خبر می کردید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: